Kategorie
Aktualności Aktualności NPS

Innowacje w rehabilitacji osób z niepełnosprawnością w PSONI Koło w Świdnicy

W ramach projektu „Innowacje w rehabilitacji osób z niepełnosprawnością” odbywa się szereg zajęć, w tym onoterapia, dogoterapia, felinoterapia, cyberrehabilitacja, alpakoterapia oraz hipoterapia. W czasie w czasie w/w terapii nasi uczestnicy mają okazję na bliski i naturalny kontakt ze zwierzętami, celami animaloterapii jest poprawa funkcjonowania w sferze poznawczej (rozwijanie słownictwa, poprawianie pamięci krótko- i długotrwałej), emocjonalno-społecznej (rozwijanie interakcji) oraz motorycznej (rozwijanie poczucia równowagi, wzmacnianie siły mięśni oraz ogólne usprawnienie).
Projekt pn. „Innowacje w rehabilitacji osób z niepełnosprawnością” jest dofinansowany ze środków PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach zadania zleconego „Prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek” okres realizacji projektu: od 01.10.2020r. do 31.03.2023r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status