Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy przeznaczony dla dzieci i młodzieży (w wieku od 0 do 25 lat) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym, umiarkowanym i głębokim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
Rozwój zainteresowania ludźmi, więzi społecznych oraz form komunikowania się.
Cel nr. 2
Rozwój osobowości i utrzymywanie dobrej kondycji psychicznej (dobrego samopoczucia, bez lęków i napięć, z gotowością do kontaktów i działania)
Cel nr. 3
Poprawa ogólnego stanu zdrowia i sprawności oraz umiejętności funkcjonowania w życiu codziennym lub zapobieganie pogarszaniu się tego stanu
Cel nr. 4
Poprawa rozwoju psychoruchowego i społecznego
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00- 17:00
Zajęcia prowadzone są BEZPŁATNIE przez min. 5 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.
Dziecięcych uśmiechów
Lat działania
Wychowanków
Realizujemy zadania :
Wychowanie, naukę i rewalidację, będące realizacją obowiązku szkolnego.
Wielodyscyplinarne, kompleksowe działania diagnostyczne w celu oparcia na ich wynikach odpowiedniego, indywidualnego programu postępowania.
Wyrabianie wrażliwości i sprawności w zakresie zmysłów oraz ich zintegrowanego funkcjonowania.
Stymulację rozwoju psychoruchowego, intelektualnego oraz społecznego wychowanka.
Rehabilitację leczniczą i opiekę zdrowotną w ramach świadczeń medycznych.
Terapię psychologiczną.
Terapię logopedyczną, zwłaszcza rozwijanie pozawerbalnych/ alternatywnych / i werbalnych form komunikowania się,
Socjoterapię, zwłaszcza rozwijanie dojrzałości społecznej, zaradności osobistej i umiejętności współpracy oraz pełnienia różnych ról społecznych.
Naukę zachowań prozdrowotnych.
Terapię zajęciową.
Tworzenie warunków rozbudzania oraz dobywania umiejętności w zakresie ekspresji twórczej, kontaktu z kulturą oraz udziału w rekreacji.
Opiekę dostosowaną do potrzeb wynikających z wielorakiej niepełnosprawności wychowanków oraz z programu wielodyscyplinarnych oddziaływań, obejmującą w szczególności.
Działania ułatwiające włączanie osób z niepełnosprawnością intelektualną indywidualnie i grupowo, w życie środowiska lokalnego,
Określanie potrzeb i planów życiowych wychowanków OREW i przyczynianie się do tworzenia dla nich odpowiednich ofert aktywności, pomocy i wsparcia również w życiu dorosłym w otwartym środowisku, poprzez zgłaszanie ich potrzeb na piśmie do Zarządu Koła PSONI.